Wykład dr. Łukasza Lamży „Miękka robotyka i inteligentna materia: jeszcze inna AI” | Espresso z ekspertami!

22.04.2024 - 11:36, aktualizacja 22.04.2024 - 11:38
Redakcja: nk

Samorząd Studencki Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych zaprasza na inspirujący wykład i dyskusję ze znanym i cenionym dziennikarzem naukowym – dr. Łukaszem Lamżą pt. „Miękka robotyka i inteligentna materia: jeszcze inna AI”. Inicjatywa odbywa się w ramach cyklu popularnonaukowych wykładów o tematyce nauk ścisłych i technicznych „Espresso z ekspertami!”.

Podczas wykładu osoby uczestniczące dowiedzą się niesamowitych rzeczy o sztucznej inteligencji na froncie robotyki – o „mackach”, które same podejmują pewne decyzje, o samoleczeniu, a także co to jest inteligencja wcielona.

Wydarzenie odbędzie się w czwartek 25 kwietnia o godz. 17.00 w spinPLACE (Katowice ul. Bankowa 5). Zapisy odbywają się przez formularz. Na miejscu będzie można wypić kawę i zjeść coś na słodko.

Szczegóły na stronie wydarzenia.

Wydarzenie realizowane jest w ramach obchodów Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024, w paśmie Miasto-Region-Akademia. Wydarzenie jest dofinansowane ze środków Województwa Śląskiego – Współorganizatora Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024.

baner informacyjny