Vademecum studenckie – moduł dla studentek i studentów I roku

30.10.2023 - 13:41 aktualizacja 30.10.2023 - 13:43
Redakcja: JW
Z myślą o studentkach i studentach I roku, którzy dopiero zaczynają odnajdywać się w uczelnianej rzeczywistości, zostało przygotowane Vademecum studenckie – moduł, który każda studentka i każdy student musi zaliczyć aby zamknąć pierwszy semestr studiowania. Na realizację tego modułu składają się między innymi spotkania informacyjne, które odbyły się w pierwszych dniach października, szkolenia online, zbór informacji dostępnych w specjalnej zakładce na stronie us.edu.pl/student oraz działania realizowane przez Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu oraz Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych. To swego rodzaju przewodnik po studiowaniu – zbiór najważniejszych informacji, które pomogą zrozumieć, na czym polega studiowanie, jakie możliwości i wsparcie daje Uniwersytet Śląski oraz jak najlepiej wykorzystać czas studiów.

Drogie Studentki i Drodzy Studenci – zalogujcie się na platformę Moodle (międzywydziałową), do grupy kursów: https://el.us.edu.pl/mw/course/index.php?categoryid=26 i zrealizujcie wszystkie trzy jej części:

BHP – Bezpieczeństwo i Higiena Pracy,
Pierwsze kroki z narzędziami do pracy zdalnej,
Teams i Moodle Pierwsze kroki w UŚ.