Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
student
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

„Odpowiedź: TLEN” – premiera spektaklu studenckiego

30.05.2022 - 12:00 aktualizacja 30.05.2022 - 12:03
Redakcja: MP3
Tagi: spektakl studentów UŚ
Afisz spektaklu - rysunek balonika

Latający Teatr Szybko, działający przy Uniwersytecie Śląskim, zaprasza na premierę sztuki teatralnej pt. „Odpowiedź: TLEN”. Spektakl odbędzie się 2 czerwca o godz. 18.00 w Miejskim Domu Kultury „Szopienice-Giszowiec” w Katowicach przy ul. Hallera 28. Premiera jest zwieńczeniem ponad dwuletniej pracy grupy teatralnej studentów UŚ.

„Bo każdy może być biorcą tlenu, ale nie każdy może być jego dawcą”. Chłopak z prowincjonalnego miasteczka. Inteligentna tykająca bomba. Kobieta w lnianej sukience o niezwykłej wrażliwości. Dobry przyjaciel z baru. Córka wychowana przez matkę. Golfista bez piłeczki. Szaleniec z kamienicy obok. Każdy. Stara fotografia pokolenia, w którym każdy jest beztlenowcem wypełnionym tlenem po brzegi.

Scenariusz powstał na podstawie fragmentów sztuki „Tlen” Iwana Wyrypajewa. To artysta, dramaturg, reżyser teatralny i filmowy doceniany przez krytyków i publiczność na całym świecie. Pochodzi z Rosji, od kilku lat mieszka i tworzy w Polsce, a 21 maja tego roku otrzymał polskie obywatelstwo.

Wstęp wolny. Więcej o twórcach i aktorach – student/event/premiera-spektaklu-teatralnego-pt-odpowiedz-tlen.

 

 

return to top