Bezpłatne zwiedzanie Pałacu Schoena Muzeum w Sosnowcu i wystaw czasowych w języku angielskim

18.04.2024 - 12:57, aktualizacja 18.04.2024 - 12:57
Redakcja: nk

W czwartek 25 kwietnia o godz. 17.00 w Pałacu Schoena Muzeum w Sosnowcu organizowane jest bezpłatne zwiedzanie Pałacu i wystaw czasowych z przewodnikiem w języku angielskim.

Podczas wydarzenia będzie można poznać historię Pałacu i jego dawnych mieszkańców – rodziny Schoenów, która przybyła tu w drugiej połowie XIX wieku z Niemiec. Przewodnik oprowadzi osoby uczestniczące po dawnej rezydencji Schoenów, obecnie przekształconej w muzeum, i zaprezentuje aktualne wystawy.

Wydarzenie odbywa się w ramach akcji „Sosnowiec – miasto wielu kultur” i europejskiego projektu WELDI, którego partnerem jest Miasto Sosnowiec. Więcej informacji o projekcie dostępnych jest na stronie www.sosnowiec.pl (w zakładce projekty URBACT) oraz w wydarzeniu na Facebooku.