Espresso z ekspertami! | Wykład redaktora Wiktora Niedzickiego

11.06.2024 - 11:40, aktualizacja 11.06.2024 - 11:41
Redakcja: nk

Zapraszamy na trzecie spotkanie z cyklu „Espresso z ekspertami!” – popularnonaukowych prelekcji o tematyce nauk ścisłych i technicznych. Tym razem wysłuchamy wykładu redaktora Wiktora Niedzickiego pt. „Inteligentne materiały”.

Wydarzenie odbędzie się w czwartek 20 czerwca w godz. 17:00–18:30 w spinPLACE (Katowice ul. Bankowa 5). Rejestracja odbywa się przez formularz.

Opis wykładu

Inteligencja, sztuczna inteligencja czy inteligentne materiały. Czy nowe opracowania naukowców mogą „same” realizować zadania? Czy same potrafią „leczyć” swoje uszkodzenia, wykrywać zagrożenie, dbać o nasze zdrowie?

Od materiałów chroniących przed pożarem lub wykrywających nadlatujący samolot, do takich, które żołnierzowi na polu walki pozwalają się ukryć. Od butów, które zapewniają nam wygodę do okien, które dbają o nasz komfort cieplny i poziom oświetlenia w mieszkaniu.

Wydarzenie realizowane jest w ramach obchodów Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024, w paśmie Miasto-Region-Akademia. Wydarzenie jest dofinansowane ze środków Województwa Śląskiego – Współorganizatora Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024.