Warsztaty pt. „Heritage at Work – Between The Local and The European”

05.06.2024 - 12:01, aktualizacja 05.06.2024 - 12:01
Redakcja: nk

Uniwersytet Śląski organizuje regionalne warsztaty pn. „Heritage at Work – Between The Local and The European” w ramach działań konsorcjum Transform4Europe, adresowane do studentek i studentów studiów magisterskich oraz doktorantek i doktorantów.

Kurs w języku angielskim będzie składał się z zajęć zdalnych oraz zajęć na miejscu w Katowicach i w Cieszynie, których celem będzie wprowadzenie osób uczestniczących do tematyki dziedzictwa kulturowego, wspólne rozważanie nad jego wymiarem geograficznym – lokalnym, regionalnym i europejskim – oraz występującymi współzależnościami, a także zarządzaniem dziedzictwem we współczesnej Europie.

Organizatorzy przewidzieli trzy wykłady i cztery spotkania online w czerwcu i w październiku, których celem będzie wypracowanie narzędzi oraz przeanalizowanie wyników badań.

Zajęcia na miejscu odbędą się w dniach 21–25 października w Katowicach i w Cieszynie, z częścią programu realizowaną w ramach Konferencji „Cultural Heritage Conference”, która odbędzie w dniach 22–23 października w Katowicach i Cieszynie.

W celu zaliczenia kursu i uzyskania 5 punktów ECTS osoby uczestniczące będą musiały wykonać dwa zadania – przeprowadzić badanie nt. wspólnego europejskiego dziedzictwa wśród społeczności studenckich oraz rozwiązać zadanie przy wykorzystaniu metody design-thinking podczas pobytu w Cieszynie.

Osoby uczestniczące z Uniwersytetu Śląskiego

W kursie mogą wziąć udział studentki i studenci studiów II i III stopnia kierunków humanistycznych, w szczególności kulturoznawstwa / studiów o kulturze, historii i literaturoznawstwa. Aby wziąć udział w kursie, należy napisać na adres transform4europe@us.edu.pl do 12 czerwca, podając swoje dane osobowe, informacje o kierunku i roku studiów oraz motywację do udziału w kursie w języku angielskim. Spośród zgłoszonych osób wybrane zostaną trzy osoby uczestniczące.