Pomoc psychologiczna na UŚ
Jeżeli jesteś studentem lub doktorantem Uniwersytetu Śląskiego, możesz skorzystać z nieodpłatnej uczelnianej pomocy psychologicznej. W Centrum Obsługi Studentów zatrudnieni są psychologowie, do których możesz zgłosić się na konsultację. Jeżeli doświadczasz trudności, z którymi ciężko jest Ci sobie poradzić, w pierwszej kolejności warto poszukać informacji na ich temat. Zapraszamy do zapoznania się z artykułami dostępnymi w serwisie www.wiecjestem.us.edu.pl, w którym są przedstawione najczęstsze problemy, z jakimi zmagają się młodzi ludzie, oraz propozycje, jak tym problemom stawiać czoła. Jeśli jednak czujesz, że sam nie poradzisz sobie z problemem i chciałbyś omówić go ze specjalistą, skontaktuj się z nami poprzez e-mail: psycholog@us.edu.pl, by ustalić termin spotkania.
Do psychologa możesz zgłosić się właściwie w każdej sytuacji, gdy masz poczucie, że rozmowa mogłaby Ci pomóc. Szczególnie rozważ taką możliwość, gdy:
- przeżywasz problemy natury osobistej;
- czujesz, że Twoje relacje interpersonalne i społeczne nie są satysfakcjonujące;
- jesteś w stanie kryzysu emocjonalnego, przeżywasz rozterki, doświadczyłaś/eś istotnej straty bądź odczuwasz zniechęcenie wobec siebie i innych;
- masz problem z samooceną, motywacją, nie jesteś zadowolona/y ze swoich dotychczasowych osiągnięć, jakość Twojego życia nie jest zadowalająca;
- doświadczasz trudności w życiu intymnym lub problemów z określeniem tożsamości psychoseksualnej;
- masz złe samopoczucie i podejrzewasz, że stan ten może się utrzymywać, pogłębiać.
Opinie w sprawie indywidualnego dostosowania studiów (IDS)
Jeżeli jesteś studentem z niepełnosprawnością i potrzebujesz opinii psychologicznej na potrzeby IDS, również zgłoś się do nas. Sprawy związane z opiniodawstwem na potrzeby organizacji i dostosowania studiów traktujemy priorytetowo.
Nasz zespół
W siedzibie Rektoratu UŚ możesz spotkać się z psychologami/psychoterapeutami zatrudnionymi w Centrum Obsługi Studentów. Dla osób studiujących na UŚ w Cieszynie istnieje możliwość konsultacji z psychologiem, w sali nr 9 w budynku głównym. Chcąc skorzystać z pomocy danego specjalisty, napisz e-mail z prośbą o ustalenie terminu spotkania.
Konsultacja z lekarzem psychiatrą
W szczególnych przypadkach w Centrum Obsługi Studentów możesz także skorzystać z pomocy lekarza psychiatry. Taka pomoc dostępna jest dla osób, które korzystają ze stałego wsparcia psychologa w COS. Jeżeli psycholog prowadzący uzna, że zachodzi potrzeba konsultacji psychiatrycznej, może skierować Cię na wizytę do lekarza psychiatry.
Uwaga! Jeżeli doświadczasz poważnego kryzysu lub stosujesz farmakoterapię z powodu rozpoznanych zaburzeń psychicznych, zalecamy Ci jak najszybszy bezpośredni kontakt z dotychczasowym psychologiem, psychoterapeutą lub lekarzem prowadzącym. W sytuacjach zagrożenia życia zgłoś się do najbliższego szpitala. W nagłych sytuacjach, możesz szukać pomocy także w Ośrodkach Interwencji Kryzysowej. Centrum Obsługi Studentów oferuje wsparcie w procesie studiowania, nie może jednak zastąpić specjalistycznej opieki medycznej. Staramy się ustalać jak najbliższe terminy konsultacji, jednak pisząc do nas, musisz liczyć się z kilkudniowym czasem oczekiwania.
Pomoc psychologiczna
mgr Agnieszka Wiszniewicz
psycholożka, seksuolożka
mgr Agnieszka Śliwa
psycholog
ul. Bankowa 12, parter, Studencka Strefa Aktywności
mgr Małgorzata Balewska
psycholog
ul. Bankowa 12, parter, Studencka Strefa Aktywności, pok. 0.5
mgr Dorota Rzendkowska
psycholożka, psychoterapeutka w trakcie szkolenia
ul. Bankowa 12, parter, Studencka Strefa Aktywności, pok. 0.7
mgr Dominika Wójtowicz
psycholog
ul. Bankowa 12, parter, Studencka Strefa Aktywności, pok. 0.7
dr Magdalena Bolek-Kochanowska (czasowo nieobecna)
psycholog, adiunkt na Wydziale Nauk Społecznych UŚ, redaktor naczelna Studenckiego Serwisu Rozwoju Więc Jestem!
ul. Bankowa 12, parter, Studencka Strefa Aktywności, pok. 0.7