Studencko-Doktorancki Budżet Partycypacyjny Uniwersytetu Śląskiego

07.06.2024 - 12:14 aktualizacja 07.06.2024 - 12:25
Redakcja: nk
Studenci ubrani w bluzy Uniwersytetu Śląskiego.

Na Uniwersytecie Śląskim utworzony został Studencko-Doktorancki Budżet Partycypacyjny, którego celem jest zaangażowanie osób studiujących i kształcących się w szkołach doktorskich w działania na rzecz społeczności akademickiej i rozwijanie współpracy.

W ramach Budżetu przyznawane będą dofinansowania projektów zgłaszanych przez studentki i studentów oraz doktorantki i doktorantów na rzecz społeczności studencko-doktoranckiej, które mogą przyczynić się do poprawy jej funkcjonowania w poszczególnych jednostkach (Wydziały UŚ, Kolegium ISM, Szkoły Doktorskie, OA Katowice, OA Sosnowiec i OA Cieszyn) oraz uzyskają największe poparcie. Środki te będzie można przeznaczyć na rozwój małej infrastruktury, działania integrujące społeczność lub inne przedsięwzięcia. Wysokość jednego projektu nie może przekroczyć kwoty 9 tys. zł.

Propozycje można zgłaszać do 27 czerwca. Projekty, które przejdą pozytywną ocenę formalną, zostaną zakwalifikowane do II etapu. Na stronie internetowej uczelni opublikowana będzie lista projektów wraz z ich opisem, aby możliwe było poddanie ich pod głosowanie w obrębie środowiska studencko-doktoranckiego. Wyniki zostaną ogłoszone do 16 lipca, a realizacja projektów przewidziana jest na okres od 16 lipca do 30 listopada.

Więcej informacji znajduje się w regulaminie Budżetu

Harmonogram Budżetu

Wniosek projektowy