Student WPiA UŚ z tytułem najlepszego mówcy

12.04.2021 - 12:05 aktualizacja 12.04.2021 - 12:05
Redakcja: nk

Miło nam poinformować, że Pan Michał Gębicki, student Wydziału Prawa i Administracji UŚ, członek drużyny Vis Moot Team Silesia, reprezentującej WPiA UŚ w 28th Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot, wywalczył tytuł najlepszego mówcy po stronie odpowiadającej na zawezwanie do arbitrażu, „Best Oralist for Respondent”, podczas międzynarodowego konkursu „1st Lviv Pre-Moot”, który odbył się w dniach 20–21 marca 2021 r. w formie online.

W konkursie wzięło udział 7 drużyn z 5 krajów: Polski, Ukrainy, Niemiec, Słowenii i Gwatemali.

W 28. edycji Vis Moot’a drużynę Vis Moot Team Silesia reprezentują: Pani Magdalena Sasiak, Pan Michał Gębicki oraz Pan Maksym Shcherbyuk.

Trenerkami drużyny są absolwentki WPiA UŚ i byłe uczestniczki Konkursu Vis Moot, Panie: Martyna Kasperska, Olga Marcinkowska, Natalia Otlinger, Małgorzata Pohl-Michałek, Magdalena Rudzka, Agata Zwolankiewicz.

Opiekę nad drużyną Vis Moot Team Silesia na WPiA UŚ sprawuje dr Małgorzata Pohl-Michałek (malgorzata.pohl-michalek@us.edu.pl).

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Międzynarodowy Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot Competition to jeden z największych i najbardziej prestiżowych konkursów dla studentów prawa na świecie. Poświęcony jest zagadnieniom międzynarodowego arbitrażu gospodarczego i handlowego oraz szeroko pojętego międzynarodowego prawa handlowego, ze szczególnym uwzględnieniem Konwencji Wiedeńskiej o Umowach Międzynarodowej Sprzedaży Towarów z 1980 r.