Studentki UŚ mistrzyniami świata w Odysei Umysłu

27.05.2024 - 09:31 aktualizacja 27.05.2024 - 09:31
Redakcja: nk
studencki w artystycznych kreacjach pozujące do zdjęcia
fot. Magdalena Christ

Reprezentantki naszego Uniwersytetu: Magdalena Christ, Basia Górecka, Klaudia Nowak, Julia Stachura, Natalia Mecner, Sylwia Korzon oraz Sara Piątek zostały mistrzyniami świata w konkursie Odyssey of the Mind (Odyseja Umysłu). Studentki były najlepsze w ramach czwartej grupy wiekowej, która realizowała zadanie polegające na przygotowaniu wystąpienia artystycznego.

Odyssey of the Mind to międzynarodowy konkurs z ponad 40-letnią historią, który promuje kreatywne myślenie w rozwiązywaniu istotnych problemów społecznych. W tegorocznych mistrzostwach wzięło udział 700 drużyn – wszystkie musiały rozwiązać tzw. problem spontaniczny, którego wcześniej nie znały, oraz zaprezentować rozwiązanie problemu długoterminowego, do przygotowania którego nie można było wydać więcej niż 130 dolarów.

Z całego serca gratulujemy sukcesu i życzymy wielu kolejnych!

studentki pozujące do zdjęcia z medalami, pucharem i maskotką Uniwersytetu Śląskiego, w tle audytorium sali
fot. Magdalena Christ