Studentka III roku kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej Yauheniya Kryval zdobyła II nagrodę podczas XVII Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Akordeonowej „Harmonia Zdrowia i Muzyki”, który odbywał się w dniach 21–24 maja 2026 r. w Solcu-Zdroju. Artystka reprezentowała Uniwersytet Śląski w kategorii „Soliści – studenci i absolwenci uczelni wyższych”.
W tegorocznej edycji festiwalu wzięli udział również reprezentantki i reprezentanci takich uczelni, jak Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, Akademia Muzyczna im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie, Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy oraz Uniwersytet Rzeszowski.
Yauheniya Kryval przygotowywała się do konkursu pod kierunkiem dr. hab. Wojciecha Golca.
Serdecznie gratulujemy laureatce oraz pedagogowi i życzymy dalszych sukcesów artystycznych!
