Wizyta studentek i studentów w Sejmie RP

10.05.2024 - 11:03 aktualizacja 10.05.2024 - 12:41
Redakcja: nk
audytorium w Sali Posiedzeń Sejmu

W środę 8 maja grupa studentek i studentów kierunków turystyka historyczna oraz historia pod opieką dr Joanny Mercik miała możliwość odwiedzić Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. W ramach wizyty zorganizowano szereg spotkań z przedstawicielkami i przedstawicielami parlamentu, co umożliwiło uczestniczkom i uczestnikom bezpośrednie obserwacje obrad w sali plenarnej oraz zapoznanie się z zakulisowymi aspektami pracy legislacyjnej, w tym również wizytę w Domu Poselskim.

Szczególnym punktem programu było spotkanie w restauracji sejmowej z posłem Bogusławem Wołoszańskim, znanym popularyzatorem historii, który podzielił się swoją pasją i przedstawił propozycje kierunków przyszłych objazdów naukowych – Verdun, w Polsce twierdza Boyen w Giżycku i Wilczy Szaniec.

Serdeczne podziękowania dla Posła Mateusza Bochenka za koordynację i opiekę nad grupą, jak również dla Marszałka Szymona Hołowni, Wiceministra Sprawiedliwości Arkadiusza Myrchy oraz Posłanki Ewy Kołodziej za okazaną życzliwość oraz gotowość do dzielenia się swoim eksperckim doświadczeniem.

grupa osób siedząca przy podłużnym zastawionym stole

student i Wiceminister Sprawiedliwości Aleksander Myrcha podający sobie ręce

grupa osób pozująca do zdjęcia z Marszałkiem Szymonem Hołownią