Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
student
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Osiedle Akademickie w Katowicach-Ligocie

Osiedle Akademickie w Katowicach- Ligocie usytuowane jest na obrzeżach pięknego lasu, w pobliżu  terenów rekreacyjnych parku Zadole.  Na osiedlu znajduje się klub studencki DSO Projekt, serwujący obiady dla studentów, restauracja Panorama z letnim ogródkiem, sklepy spożywcze, drogeria. Dodatkowo studenci mogą korzystać z licznych atrakcji sportowych, m.in. boiska do piłki nożnej, kortu tenisowego, boiska do siatkówki plażowej, mają do dyspozycji klub fitness, a w pobliskim parku znajduje się pierwsza w mieście a największa w regionie tężnia solankowa. W niedalekiej przyszłości w parku Zadole planowane jest otwarcie krytego basenu. Osiedle stanowi główny ośrodek kultury studenckiej – w okresie letnim odbywają się tutaj wydarzenia muzyczne, sportowe i inne, integrujące społeczność akademicką.

Studenci mają do dyspozycji jedno- i dwuosobowe pokoje z dostępem do internetu. W każdym budynku znajdują się ogólnodostępne pralnie, kuchnie oraz sale telewizyjne, pokoje do nauki, a także sale gier zaopatrzone w stoły do tenisa i piłkarzyki. Osiedle posiada ochronę oraz monitoring zewnętrzny. 

W jednym z budynków znajduje się siedziba Studenckiego Studia Radiowego Egida, które funkcjonuje już od ponad 50 lat. Dzięki takiej lokalizacji redaktorzy rozgłośni mają okazję do doskonalenia swojej praktyki właściwie w każdym dowolnym momencie.

Dojazd

Na Osiedle można dojechać wszystkimi autobusami i minibusami w kierunku „Ligota Akademiki”.

Linie autobusowe ZTM: 12, 36, 51, 154 292, 912, 657N, 905N.
PKP Katowice-Piotrowice – 1,7 km
PKP Katowice-Ligota – 2,1 km

Osiedlem kieruje:

Tomasz Skołucki
tel. 32 204 5888,
tomasz.skolucki@us.edu.pl

return to top