Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
student
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Osiedle Akademickie w Sosnowcu

Osiedle Akademickie w Sosnowcu jest znajduje się w dzielnicy Pogoń, położonej około 4 km od centrum miasta. Osiedle tworzą Domy Studenta i dwa Domy Asystenta. Na terenie Osiedla znajdują się ponadto: Klub Studencki „Remedium”, park trampolin, siłownia zewnętrzna, przychodnia lekarska oraz zakład fryzjerski i punkt ksero.

Obok Osiedla mieszczą się Wydziały: Humanistyczny, Nauk Przyrodniczych, Nauk Ścisłych i Technicznych. W sąsiedztwie Osiedla znajdują się: sklep spożywczy i wielobranżowy, warzywniak, piekarnia, bar samoobsługowy, pizzeria, apteka, kwiaciarnia, przystanki tramwajowe i autobusowe. Osiedle jest zlokalizowane w niedaleko trasy wylotowej do Krakowa (DK94), Warszawy (S86) i lotniska w Pyrzowicach. Gwarantuje to dobrą komunikację z centrum Sosnowca i łatwy dojazd do miejscowości ościennych (np. do Katowic, Dąbrowy Górniczej, Będzina).

Studenci mają do dyspozycji jedno- i dwuosobowe pokoje z dostępem do internetu. W każdym budynku znajdują się ogólnodostępne pralnie, suszarnie i prasowalnie, kuchnie oraz pokoje do nauki, a także sale telewizyjne i sale gier. Osiedle dysponuje magazynem pościeli, z którego każdy mieszkaniec może otrzymać nieodpłatnie pościel i bieliznę pościelową. Do wynajęcia są też pokoje gościnne.

Osiedle wyposażone jest w monitoring zewnętrzny.

Dojazd

Z Osiedla do Katowic odjeżdżają autobusy ZTM linii: 40, 86, 154 (autobusem 154 można dojechać do Osiedla Akademickiego w Katowicach- Ligocie).

Przystanek autobusowy i tramwajowy – 250 m

PKP Sosnowiec Główny – 2,8 km

Katowice Airport  Pyrzowice – 24 km

Osiedlem kieruje:

Tomasz Skołucki
tel. 32 368 9408,
tomasz.skolucki@us.edu.pl

return to top