Prof. Tadeusz Sławek przewodniczącym Rady Naukowej serii wydawniczej „ars medica ac humanitas”

20.01.2021 - 09:32 aktualizacja 20.01.2021 - 09:32
Redakcja: am
Tagi: ars medica ac humanitas, Tadeusz Sławek

Informujemy, że prof. dr hab. Tadeusz Sławek został wybrany na przewodniczącego Rady Naukowej serii wydawniczej „ars medica ac humanitas”.

ars medica ac humanitas” to seria koncentrująca się na publikacjach, które poszukują odpowiedzi na pytanie: jak można wyrazić humanizm poprzez doświadczenie choroby?.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: http://sjo.wum.edu.pl/node/263

Prof. dr hab. Tadeusz Sławek, rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach w latach 1996–2002, jest poetą, tłumaczem, eseistą, literaturoznawcą, laureatem wielu prestiżowych wyróżnień, w tym m.in. Nagrody im. Wojciecha Korfantego, Literackiej Nagrody „Solidarności” oraz nagrody Lux ex Silesia. W 2007 roku został wyróżniony uniwersytecką nagrodą Pro Scientia et Arte, a za wybitne zasługi dla polskiej literatury i kultury w 2017 roku otrzymał prestiżową Nagrodą im. Adama Mickiewicza. Za całokształt działalności oraz zaangażowanie społeczne został uhonorowany Złotym Krzyżem Zasługi i Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

Prof. Tadeusz Sławek
Prof. Tadeusz Sławek. fot. Julia Agnieszka Szymala / Sekcja Prasowa UŚ