Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
Wydział Humanistyczny

Dyrekcja kierunków

Architektura informacji | informacja naukowa i bibliotekoznawstwo

 

Dyrektor kierunku

dr Karol Makles
e-mail: karol.makles@us.edu.pl
tel.: 32 2009 318
Katowice, pl. Sejmu Śląskiego 1

 


Kulturoznawstwo | kultury mediów

 

Dyrektor kierunków

dr hab. Magdalena Kempna-Pieniążek, prof. UŚ
e-mail: magdalena.kempna@us.edu.pl
tel.: 32 2009 318
Katowice, pl. Sejmu Śląskiego 1

 

Zastępca dyrektora kierunków

dr Julia Legomska
e-mail: julia.legomska@us.edu.pl
tel.: 32 2009 318
Katowice, pl. Sejmu Śląskiego 1

 


Międzynarodowe studia polskie | komunikacja promocyjna i kryzysowa | logopedia | komunikacja cyfrowa

 

Dyrektor kierunków

dr Ewa Biłas-Pleszak, prof. UŚ
e-mail: ewa.bilas-pleszak@us.edu.pl; ewa.bilas@wp.pl
tel.: 32 2009 513, 32 2009 512

 

Zastępcy dyrektora kierunków

prof. dr hab. Jolanta Tambor
e-mail: jolanta.tambor@us.edu.pl

 

dr Wioletta Wilczek
e-mail: wioletta.wilczek@us.edu.pl
tel.: 32 2009 513, 32 2009 512

 

dr hab. Łukasz Machura, prof. UŚ
e-mail: lukasz.machura@smcebi.edu.pl / lukasz.machura@us.edu.pl

 


Filologia polska

 

Dyrektor kierunku

dr hab. Wojciech Śmieja, prof. UŚ
e-mail: wojciech.smieja@us.edu.pl
pl. Sejmu Śląskiego 1, 40-032 Katowice
pok. 504

 

Zastępcy dyrektora kierunku

dr hab. Barbara Mitrenga
e-mail: barbara.mitrenga@us.edu.pl

 

dr Piotr Gorliński-Kucik
e-mail: piotr.gorlinski-kucik@us.edu.pl

 


Sztuka pisania | twórcze pisanie i marketing wydawniczy | mediteranistyka | filologia klasyczna

 

Dyrektor kierunków

dr hab. Grzegorz Olszański, prof. UŚ
e-mail: grzegorz.olszanski@us.edu.pl
pl. Sejmu Śląskiego 1, 40-032 Katowice
pok. 316

 

Zastępcy dyrektora kierunków

dr Anna Szczepaniak
e-mail: anna.szczepaniak@us.edu.pl
pl. Sejmu Śląskiego 1, 40-032 Katowice
pok. 316

 

dr Mikołaj Marcela
e-mail: mikolaj.marcela@us.edu.pl
pl. Sejmu Śląskiego 1, 40-032 Katowice
pok. 316

 


Doradztwo filozoficzne i coaching

 

Dyrektor kierunku

dr Agnieszka Woszczyk, prof. UŚ
e-mail: agnieszka.woszczyk@us.edu.pl
ul. Bankowa 11, 40-007 Katowice
p. 318B

 


Zastępca dyrektora kierunku

dr hab. Dariusz Bęben, prof. UŚ
e-mail: dariusz.beben@us.edu.pl
tel. 32 359 12 77
ul. Bankowa 11, 40-007 Katowice
p. 328

 


Filozofia | kognitywistyka

 

Dyrektor kierunków

dr Magdalena Wołek
e-mail: magdalena.wolek@us.edu.pl
ul. Bankowa 11, 40-007 Katowice
p. 318B

 

Zastępca dyrektora kierunków

dr Szymon Makuła
e-mail: szymon.makula@us.edu.pl
tel. 32 359 16 32
ul. Bankowa 11, 40-007 Katowice
p. 320

 


Historia| środkowoeuropejskie studia historyczne | turystyka historyczna

 

Dyrektor kierunków

dr hab. Maciej Fic, prof. UŚ
e-mail: maciej.fic@us.edu.pl

ul. Bankowa 11, 40-007 Katowice, pok. 121

 

Zastępca dyrektora kierunków

dr hab. Jakub Morawiec, prof. UŚ
e-mail: jakub.morawiec@us.edu.pl

ul. Bankowa 11, 40-007 Katowice, pok. 121

 


Historia sztuki

 

Dyrektor kierunku

dr Marta Ostrowska-Bies
Katowice, ul. Bankowa 11
pok. 26
tel.: 32 359 17 74
e-mail: marta.ostrowska-bies@us.edu.pl

 


Filologia romańska

 

Dyrektor kierunku

dr hab. Andrzej Rabsztyn, prof. UŚ

e-mail: andrzej.rabsztyn@us.edu.pl

ul. Grota-Roweckiego 5, 41-20 Sosnowiec

 

Zastępcy dyrektora kierunku

dr Ewelina Szymoniak

e-mail: ewelina.szymoniak@us.edu.pl

ul. Grota-Roweckiego 5, 41-20 Sosnowiec

 

dr Ryszard Wylecioł

e-mail: ryszard.wyleciol@us.edu.pl

ul. Grota-Roweckiego 5, 41-20 Sosnowiec

 


Filologia germańska

 

Dyrektor kierunku

dr hab. Zbigniew Feliszewski
e-mail: zbigniew.feliszewski@us.edu.pl
tel.: 32 364 09 16
ul. Grota-Roweckiego 5, 41-205 Sosnowiec
pokój: 4.30

 

Zastępca dyrektora kierunku

dr Mariusz Jakosz, prof. UŚ

e-mail: mariusz.jakosz@us.edu.pl
tel.: 32 364 08 94
ul. Grota-Roweckiego 5, 41-205 Sosnowiec
pokój: 4.32

 


Filologia rosyjska | filologia słowiańska

 

Dyrektor kierunków

dr hab. Mirosława Michalska-Suchanek, prof. UŚ
e-mail: miroslawa.michalska-suchanek@us.edu.pl
tel.: 32 364 08 43 / bezpośredni: 32 364 08 86
ul. Grota-Roweckiego 5, 41-200 Sosnowiec
pok. 4.29

 

Zastępcy dyrektora kierunków

dr Monika Gawlak
e-mail: monika.gawlak@us.edu.pl
ul. Grota-Roweckiego 5, 41-200 Sosnowiec
pok. 4.15

 

dr Lidia Mięsowska, prof. UŚ
e-mail: lidia.miesowska@us.edu.pl
tel.: 32 364 08 43 / bezpośredni: 32 364 08 91
ul. Grota-Roweckiego 5, 41-200 Sosnowiec
pok. 4.14

 


Filologia angielska

 

Dyrektor Kierunku

dr Paweł Zakrajewski
e-mail: pawel.zakrajewski@us.edu.pl
tel.: 32 364 08 33
ul. Grota-Roweckiego 5, 41-200 Sosnowiec
pok. / room: 4.57

 

Zastępcy dyrektora kierunku

dr hab. Agnieszka Solska, prof. UŚ
email: agnieszka.solska@us.edu.pl
ul. Grota-Roweckiego 5, 41-200 Sosnowiec
pok. / room: 4.59

 

dr hab. Marta Zając, prof. UŚ
e-mail: marta.zajac@us.edu.pl
ul. Grota-Roweckiego 5, 41-200 Sosnowiec
pok. / room: 4.59

return to top