Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024
na niebieskim tle tekst: Kształcenie (się) to rezygnacja z wszelkiego zamknięcia. Tadeusz Sławek „A jeśli nie trzeba się uczyć”, s. 10, obok grafika otwartej książki z logotypem UŚ oraz napisem: Szkoły partnerskie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

Uniwersytet Śląski dla szkół

Uniwersytet Śląski w Katowicach od wielu lat wspiera nie tylko studentów, ale także uczniów szkół ponadpodstawowych. Uczelnia nie tylko organizuje liczne inicjatywy angażujące uczniów oraz nauczycieli, ale również dba o podtrzymywanie współpracy ze szkołami z regionu poprzez podpisywanie umów przynoszących obopólne korzyści zainteresowanym.

Umowy o współpracy dydaktyczno-naukowej tworzone są indywidualnie i dotyczą różnych aspektów działalności edukacyjnej i możliwości współpracy, a także są źródłem wielu ciekawych inicjatyw. Tymi, którzy czerpią najwięcej ze wspólnych działań szkoły i Uniwersytetu Śląskiego, są młodzi ludzie, przyszli studenci. Naszym celem jest poszerzanie horyzontów uczniów z województwa śląskiego oraz spoza niego, propagowanie wiedzy i pokazywanie różnych aspektów życia akademickiego.

Bank wiedzy

return to top