Monografia dotycząca twórczości Stefana Szymutki

29.11.2022 - 12:45 aktualizacja 29.11.2022 - 12:45
Redakcja: mn

Zachęcamy do zapoznania się pierwszą monografią dotyczącą twórczości prof. dr. hab. Stefana Szymutki (filologa i eseisty, nominowanego w 2001 r. do Nagrody Literackiej „Nike”) autorstwa dr. Łukasza Żurka.

Jak można przeczytać na stronie wydawnictwa: „Jej celem jest wydobycie i interpretacja autorskiej sygnatury wpisanej w prace śląskiego badacza i pisarza. Nadrzędną ramę problemową publikacji tworzy refleksja nad mechanizmami kształtowania historii literaturoznawstwa, dzięki czemu praca wpisuje się w debaty toczone we współczesnej humanistyce – m.in. te dotyczące zwrotu filologicznego, zwrotu archiwalnego, zwrotu biograficznego – i oferuje oryginalne rozwiązania metodologiczne”.

Link do szczegółowych informacji dotyczących publikacji.

okładka książki autorstwa Łukasza Żurka pt."Filologia lokalna-lokalność filologa. Praktyki Praktyki literacko-naukowe Stefana Szymutki.