Relacja z III Międzynarodowej Konferencji na temat Giełkotu

08.01.2024 - 14:53 aktualizacja 08.01.2024 - 14:53
Redakcja: am

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z III Międzynarodowej Konferencji na temat Giełkotu (The 3rd World Conference on Cluttering), która odbywała się w dniach 15-18 września 2023 r. na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

W konferencji wzięli udział praktycy i teoretycy specjalizujący się w zaburzeniach płynności mowy, którzy reprezentują zarówno krajowe, jak zagraniczne ośrodki naukowo-badawcze. Wśród gości są ekspertki i eksperci z Australii, Francji, Izraela, Królestwa Niderlandów, Litwy, Polski, Niemiec, Norwegii, Turcji, USA, Węgier i Wielkiej Brytanii. Zaprezentowali się również przedstawiciele i przedstawicielki śląskiego ośrodka logopedycznego.

Ponadto, z okazji konferencji powstał plakat promujący podstawową wiedzę o giełkocie . Plakat jest dostępny po angielsku, niemiecku, polsku, słowacku (trwają pracę nad wersjami chińską i hiszpańską) – dostępny na stronie konferencji.

Grafika informująca o konferencji, w tlezdjęcie: panorama Katowic