Debata „Rzeźnia: usytuowania”

13.12.2023 - 13:26, aktualizacja 15.12.2023 - 08:23
Redakcja: mn

Zespół Geo-eko-humanistyka zaprasza na debatę poświęconą rozmaitym przedstawieniom rzeźni w kulturze – od zewnątrz i od środka (w narracjach historiograficznych, literaturze, sztukach wizualnych, architekturze itd.), m.in. eksplorujących analogie z Zagładą.

Będziemy rozmawiać o przeszłości i teraźniejszości rzeźni, wynikających z ich funkcjonowania. Równie mocno zależy nam na zastanowieniu się nad ich przyszłością w perspektywie, która nie obejmuje uboju: czy na przykład rzeźnie mogłyby stać miejscami pamięci o systemowej przemocy wobec zwierząt i ludzi, zgodnie z rozszerzonym na pracowników oraz pracownice rzeźni rozumieniem formuły cruelty free. W debacie wezmą udział: Joanna B. Bednarek, Gabriela Jarzębowska-Lipińska, Anna Kałuża, Dariusz Gzyra, Dorota Łagodzka i Aleksander Nawarecki. Prowadzenie: Anita Jarzyna.

Osoby zainteresowane udziałem prosimy o kontakt pod adresem: lucyna.sadzkowska@us.edu.pl  lub marta.tomczok@us.edu.pl.

laptop