Spotkanie otwarte z prof. Dariuszem Pawelcem wokół książki „Powinna być nieufnością”. Nowofalowy spór o poezję

24.03.2023 - 17:01, aktualizacja 24.03.2023 - 17:10
Redakcja: am

Komisja Historycznoliteracka – oddział w Katowicach serdecznie zaprasza na spotkanie otwarte z prof. Dariuszem Pawelcem wokół książki „Powinna być nieufnością”. Nowofalowy spór o poezję.

Spotkanie odbędzie się w czwartek (30 marca) o godz. 16.00 w sali A1.11 na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (ul. Uniwersytecka 4).

Dyskusję poprowadzi prof. Marian Kisiel.

Dariusz Pawelec

Dariusz Pawelec – profesor w Instytucie Literaturoznawstwa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, autor książek o poezji lingwistycznej, poezji Stanisława Barańczaka, Witolda Wirpszy; twórca koncepcji „adresata możliwego” w liryce, autor prac z zakresu teorii gatunku; opracował antologie poezji pokolenia 68 oraz formacji „Na Dziko”; edytor dzieł Witolda Wirpszy. Dyrektor Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej Uniwersytetu Śląskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

plakat informujący o spotkaniu z prof. Pawelcem zawierający okładkę książki „Powinna być nieufnością”. Nowofalowy spór o poezję