Prof. Waldemar Wojtasik uznany jednym ze 100 liderów rewolucji WEB3 w Polsce

29.05.2024 - 08:31 aktualizacja 29.05.2024 - 08:34
Redakcja: violettakulik

Prof. dr hab. Waldemar Wojtasik został uznany jednym ze 100 liderów rewolucji WEB3 w Polsce według raportu Cyferium.
Eksperci docenili jego wkład w implementację technologii blockchain w praktycznej realizacji polityk publicznych.
Web 3.0 (znane również jako Web3) to następna generacja technologii internetowych, która w dużej mierze opiera się na uczeniu maszynowym, sztucznej inteligencji (AI) i technologii blockchain. Termin ten został stworzony przez Gavina Wooda, założyciela firmy Polkadot i współtwórcę Ethereum. Podczas gdy Web 2.0 koncentruje się na treściach tworzonych przez użytkowników i umieszczanych na scentralizowanych stronach internetowych, Web 3.0 da użytkownikom większą kontrolę nad ich danymi online.
Serdecznie gratulujemy!
Raport dostępny jest na stronie: https://cyferium.pl/raport/

wycinek tekstu z gazety