E-book – „Rymowanki-Masowanki, czyli wierszyki na paluszkach, plecach i brzuszkach”

17.06.2024 - 10:33 aktualizacja 17.06.2024 - 12:45
Redakcja: violettakulik

W zgiełku i natłoku spraw poszukujemy szybkich i skutecznych sposobów zaciekawienia dzieci, ich uspokojenia, zniesienia nudy i objaśniania świata.

Przedstawiamy propozycję zabaw fundamentalnych, paluszkowych lub „czytania do ciała”, jak pisze prof. Alicja Ungeheuer-Gołąb, czyli czytania z jednoczesnym masowaniem dłoni lub pleców. Takie aktywne czytanie, to wspólny czas spędzony na zabawie, emocjonalnej wymianie uśmiechów, chichotów i bliskości. Nie wymaga specjalnego miejsca, umiejętności i dodatkowych akcesoriów, to rymowane słowa, zabawa i ruch, czyli prosta recepta na wielopoziomową stymulację rozwoju i wzmacnianie więzi. Do stosowania podczas podróży, w poczekalni do lekarza, w sklepowej kolejce czy też przewijania i usypiania.

Obfitość tych masowanek znaleźć można w e-booku: „Rymowanki-Masowanki, czyli wierszyki na paluszkach, plecach i brzuszkach”.

Zachęcamy do zapoznania się z trzecim wydaniem e-booka z zabawami paluszkowymi. To zbiór autorskich rymowanek, opowiadań i wierszy studentów pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej powstały w ramach przedmiotu: „Polisensoryczna analiza i interpretacja tekstu w edukacji i terapii”.

okładka książki