Dr Katarzyna Juszczyk, prof. UŚ powołana jako ekspertka do Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej

25.07.2024 - 08:17 aktualizacja 29.08.2024 - 07:46
Redakcja: violettakulik

Umiędzynarodowienie umożliwia wymianę wiedzy, doświadczeń i odkryć, pozwala na wieloaspektowe wykorzystanie potencjału badawczego naukowców i infrastruktury, wpływa na wzrost jakości dydaktyki. Doceniając wagę umiędzynarodowienia, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, zainicjowało w październiku 2017 roku powstanie Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA).

NAWA działa na rzecz internacjonalizacji polskiej nauki poprzez wspieranie i stymulowanie międzynarodowej współpracy badawczej i wymiany akademickiej. Agencja dąży do umocnienia doskonałości naukowej, umiędzynarodowienia polskich uczelni i instytucji naukowych, a także do promocji Polski – jej języka oraz kultury w celu budowania wizerunku kraju oferującego interesujące możliwości edukacyjne i badawcze.

Z dumą informujemy, że dr Katarzyna Juszczyk, prof. UŚ została powołana jako ekspertka, do Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA).
Do jej zadań będzie należała ocena wniosków wpływających do agencji.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

dr Katarzyna Juszczyk-Frelkiewicz, prof. UŚ

dr Katarzyna Juszczyk, prof. UŚ