Dyskursy prawicy w debatach na temat pluralizmu religijnego – artykuł dr. hab. Damiana Guzka, prof. UŚ

12.09.2024 - 07:19 aktualizacja 12.09.2024 - 07:19
Redakcja: violettakulik

Artykuł autorstwa dr. hab. Damiana Guzka, prof. UŚ opublikowany w czasopiśmie „Acta Politica”, indeksowanym w bazach Scopus i Web of Science, umożliwia lepsze zrozumienie polskich ruchów skrajnie prawicowych, które kształtują swoją tożsamość poprzez normy religijne i szowinizm religijny.

Tekst analizuje dyskursy prawicy w debatach na temat pluralizmu religijnego, które pojawiają się w polskojęzycznej przestrzeni YouTube. Wnioski z analizy wskazują, że twórcy treści sprzeciwiający się współistnieniu wielu religii w przestrzeni publicznej ograniczają swoje wartości chrześcijańskie do tradycyjnego katolicyzmu i propagują teorie spiskowe dotyczące dialogu międzyreligijnego.

dr hab. Damian Guzek, prof. UŚ