Dr hab. Robert Pyka, prof. UŚ w zarządzie Międzynarodowego Stowarzyszenia Socjologów Języka Francuskiego

19.09.2024 - 09:23 aktualizacja 24.09.2024 - 19:46
Redakcja: violettakulik

Z przyjemnością informujemy, że dr hab. Robert Pyka, prof. UŚ został wybrany do zarządu Międzynarodowego Stowarzyszenia Socjologów Języka Francuskiego (AISLF).

Wyboru dokonało Walne Zebranie stowarzyszenia, podczas Światowego Kongresu tej organizacji w Ottawie (6-14 lipca 2024 roku). W czasie Kongresu dr hab. Robert Pyka, prof. UŚ we współpracy z lokalnym partnerem naukowym – dyrektorem Centrum Badań nad Governance w Ottawie – poprowadził interdyscyplinarną sesję naukową, podczas której wygłosił referat pt. „Les innovations sociales comme facteur d’agilité métropolitaine. Vers le paradigme post-métropolitaine?”

Stowarzyszenie AISLF jest jedną z największych, liczącą około 4500 członków, organizacją zrzeszającą socjologów z całego świata, dla których językiem komunikacji i pracy naukowej jest francuski. W tegorocznym Kongresie AISLF w Ottawie wzięło udział blisko 900 naukowców.

Wybór dr. hab. Roberta Pyka, prof. UŚ do zarządu AISLF to duże wyróżnienie dla środowiska socjologicznego.

Serdecznie gratulujemy!

dr hab. Robert Pyka, prof. UŚ