Zmiana organizacji pracy spowodowana COVID-19 w KWB Bełchatów oraz Elektrowni Bełchatów – badania naukowe

13.06.2022 - 08:08 aktualizacja 13.06.2022 - 08:08
Redakcja: violettakulik

Safety and Work Organization Management in the Early Days of the COVID-19 Pandemic in the Lignite Mining and Energy Sector in Poland autorstwa dr hab. Sławomiry Kamińskiej-Berezowskiej i dr hab. Małgorzaty Suchackiej, prof. UŚ, został opublikowany na łamach czasopisma Energies. Artykuł odpowiada na pytania badawcze związane ze zmianą organizacji pracy, spowodowaną COVID-19 w KWB Bełchatów oraz Elektrowni Bełchatów.

Publikacja jest efektem wysiłku obu badaczek, w tym pracy badawczej dr hab. Sławomiry Kamińskiej-Berezowskiej jako osoby kierującej  merytorycznie socjologiczną częścią badania „Wpływ koronawirusa na organizację pracy w województwie łódzkim”, które zostało zrealizowane przez Radę OPZZ Województwa Łódzkiego w ramach projektu „Dialog oparty o wiedzę”, jak też było dofinansowane z Programu Operacyjnego „Wiedza Edukacja Rozwój 2014 – 2020” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego, Priorytet II Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji, Działanie 2.20 Wysokiej jakości dialog społeczny w zakresie dostosowania systemów edukacji i szkolenia do potrzeb rynku pracy, zgodnie z umową o dofinansowanie numer POWR.02.20.00-00-8. Należy podkreślić, że na kształt artykułu miał istotny wpływ wysiłek badawczy badaczek także w ramach zespołu „Zmiany organizacji pracy w dobie Covid-19 a budowa gospodarki opartej na wiedzy” w IS UŚ.

Poniżej link i dokładne dane publikacji:

zwinięte w rulon gazety