Problematyka bezpieczeństwa – warsztaty na lotnisku

11.04.2022 - 08:30 aktualizacja 14.04.2022 - 09:39
Redakcja: violettakulik

Studenci, uczestnicy warsztatów zorganizowanych na lotnisku

Studenci i prelegent w trakcie warsztatów na lotnisku

Uczestnicy warsztatów na lotnisku w trakcie szkolenia psa

Program studiów Bezpieczeństwo Narodowe i Międzynarodowe jest wyrazem interdyscyplinarnego podejścia do problematyki bezpieczeństwa. Jego głównym celem jest przygotowanie studenta do pracy w organizacjach, instytucjach i służbach zajmujących się szeroko pojętym bezpieczeństwem, obejmującym aspekty tak wewnętrzne, narodowe jak i międzynarodowe.

W ramach zajęć nasi studenci odwiedzają różne instytucje. Tym razem studenci drugiego roku uczestniczyli w warsztatach, które odbyły się na 8 kwietnia br. na terenie Placówki Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach. Podczas spotkania zapoznali się z funkcjonowaniem placówki, pracami zespołów interwencji specjalnych (w tym obsługiwania robotów wykorzystywanych do rozbrajania materiałów wybuchowych), jak również działaniem funkcjonariuszy, którzy wykorzystują do pracy psy specjalnie przeszkolone do wykrywania narkotyków. Studenci zostali poinformowani o prowadzonym naborze do Śląskiego Oddziału Straży i o zasadach rekrutacji.

Serdeczne podziękowania dla dr hab. Katarzyny Czornik, prof. UŚ za przygotowanie warsztatów oraz dla Placówki Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach, za możliwość ich realizacji.

Relacja z wydarzenia: