W obronie pomnika – prof. Hristo Kyuchukov reprezentantem europejskich Romów

26.07.2022 - 10:06 aktualizacja 26.07.2022 - 11:21
Redakcja: violettakulik

Prof. dr hab. Hristo Kyuchukov prowadzi na naszej uczelni przedmiot związany z historią i kulturą Romów dla studentów pedagogiki. Dyrektor Centrum Badawczego – Centrum Badań Romskich, psycholingwista, którego zainteresowania badawcze to przede wszystkim edukacja romska oraz dwujęzyczna edukacja dzieci mniejszości, wziął udział w debacie 22 lipca br., reprezentując europejskich Romów.

W Berlinie znajduje się pomnik upamiętniający Porajmos, ludobójstwo Sinti i Romów. Dla niektórych jest to symboliczne miejsce pochówku. Rząd niemiecki zdecydował, że zniszczy ten pomnik i przeniesie go w inne miejsce, ponieważ w pobliżu pomnika powstanie nowa linia metra.

Link do artykułu: https://www.nd-aktuell.de/artikel/1165537.s-bahn-planung-zu-wenig-respekt-vor-dem-mahnmal.html

Prof.-drhab.Hristo Kyuchukov

Prof. dr hab. Hristo Kyuchukov