Korzyści wynikające w tutoringu

09.01.2023 - 08:00 aktualizacja 09.01.2023 - 08:14
Redakcja: violettakulik

Jakie umiejętności zdobywa uczeń/student realizując postawione zadania i spotykając się z tutorem?

Czy te umiejętności przydatne są jedynie w sytuacjach edukacyjnych w szkole czy na uczelni?

Na te i inne pytania, odpowiedzi w artykule pt: Refleksje o korzyściach wynikających z tutoringu autorstwa naszej studentki Barbary Góreckiej, który powstał w ramach współpracy z dr Magdaleną Christ.

Pani Barbara Górecka przez trzy semestry była tutee w programie „Mistrzowie dydaktyki”. W ramach studiów uczęszczała też na zajęcia modułu fakultatywnego pt. „Tutoring jako forma edukacji spersonalizowanej”, podczas których poznała tajniki pracy tutora. Będąc tutee oraz ucząc się jak być tutorem miała okazję spojrzeć na ten proces z dwóch różnych stron. Te dwie perspektywy skłoniły ją do refleksji, jak istotne i potrzebne kompetencje rozwijać może tutoring.

Zachęcamy do lektury!

gazeta