Czy koprodukcja usług społecznych realizowanych w ramach Programu Wieloletniego „Senior+” stanowi źródło osobistej i / lub społecznej produktywności osób starszych?
Proces starzenia się ludności to zjawisko, które w sposób wielowymiarowy określa ścieżki rozwojowe współczesnych społeczeństw, stanowiąc w XXI wieku źródło bezpośredniego wpływu na gospodarkę, kulturę oraz życie w wymiarze zarówno zbiorowym, jak i indywidualnym. Badacze są zgodni, że jesteśmy w trakcie jednej z najbardziej głębokich rewolucji społecznych, określanej mianem rewolucji wieku (the Age Revolution).
Zachęcamy do lektury książki dr. Grzegorza Gawrona pt. Koprodukcja usług społecznych źródłem osobistej i społecznej produktywności osób starszych. Studium socjologiczne na przykładzie beneficjentów Programu Wieloletniego „Senior+”.
Na potrzeby prezentowanego tomu autor zaprojektował i przeprowadził badania w ośrodkach (dziennych domach i klubach) organizowanych w ramach Programu Wieloletniego „Senior+”. Przedmiotem analizy stali się formalni organizatorzy (osoby zarządzające i personel) oraz beneficjenci tych usług (osoby w wieku 60+) jako przedstawiciele dwóch podstawowych środowisk zaangażowanych w realizację oferty programowej na poziomie poszczególnych placówek.
dr Grzegorz Gawron