Dr Marcin Gierczyk, prof. UŚ członkiem Centrum Badań nad Dziećmi i Rodzinami w McGill University w Kanadzie

22.07.2024 - 07:17 aktualizacja 23.07.2024 - 09:58
Redakcja: violettakulik

Dr Marcin Gierczyk, prof. UŚ został członkiem McGill Centre for Research on Children and Families (CRCF) w McGill University w Kanadzie.

Centrum Badań nad Dziećmi i Rodzinami (CRCF) jest ośrodkiem nowatorskich badań nad skutecznymi programami i politykami dotyczącymi dzieci i ich rodzin, które oferuje unikalną platformę do rozwijania lokalnej, krajowej i międzynarodowej współpracy z środowiskami akademickimi i pozanaukowymi.

CRCF jest związane z Wydziałem Pracy Socjalnej McGill i mieści w sobie Laboratorium Danych Usług Dziecięcych (finansowane przez Royal Bank of Canada). Jest także jednym z głównych partnerów w Child Welfare Research Portal.

Do zadań dr. Marcina Gierczyka, prof. UŚ będzie należało aktywne angażowanie się w prowadzenie badań, które mają na celu znaczący wpływ na życie dzieci, młodzieży i rodzin. Uniwersytet McGill jest jednym z najbardziej prestiżowych uniwersytetów w Kanadzie.

Do powołania na członka centrum, przyczyniała się jego najnowsza współautorka książka: Charting the Experience of Children and Adolescents Affected by Emotional Neglect, która ukaże się pod koniec roku.

W książce dr Ewa Wojtyna, prof. UŚ i dr Marcin Gierczyk, prof. UŚ zagłębiają się w temat zaniedbania emocjonalnego – obszar, który dotychczas był niedostatecznie badany. Zaniedbanie emocjonalne ma rozległe konsekwencje dla rozwoju dzieci nie tylko we wczesnych latach, ale także dalekosiężne skutki i wpływ na różne dziedziny oraz trajektorie rozwoju dzieci, nawet w dorosłość.

dr Marcin Gierczyk, prof. UŚ