Lato w mieście z naukowcami, czyli wrześniowe odkrywanie pasji i inspiracji dla każdego!

29.07.2024 - 08:29 aktualizacja 29.07.2024 - 12:00
Redakcja: violettakulik

Czy lato w mieście musi być nudne?

Absolutnie nie! Szczególnie lato w Mieście Nauki może być pasjonujące. Grupa naukowców ma dla Ciebie gorącą letnią propozycję, nie do odrzucenia.

Naukowiec nadal może kojarzyć się z ponurym jegomościem patrzącym godzinami przez lupę na próbki lub zamkniętym miesiącami w bibliotece lub archiwum. Chcesz zobaczyć, że jest zupełnie inaczej? Zapraszamy Cię na spotkanie, podczas którego dzielimy się swoimi pasjami. Poznasz naukowców „po godzinach”, ich zainteresowania, odkrycia – spojrzysz na nich zupełnie nowym spojrzeniem. Jeśli marzą Ci się podróże, a nie możesz daleko wyjechać, ta propozycja jest dla Ciebie. Podczas jednego lipcowego dnia zabierzemy Cię w podróż w różne zakątki Europy – dowiesz się więcej na temat leżących na środku Atlantyku wysp portugalskich, budowie wulkanu, środowiska życia wielorybów, francuskiej mozaiki klimatycznej, leśnych przedszkoli i o tym dlaczego przedszkolaki w Skandynawii odbywają drzemki na świeżym powietrzu nawet zimą. Razem spróbujemy zgłębić kulturę francuską i spróbujemy odpowiedzieć, czy nowoczesne miasto może być ekologiczne. Zaprosimy gości specjalnych z Hiszpanii i Chorwacji – naukowców, którzy w dostępny sposób przybliżą Ci ciekawostki z ich krajów.

Nie musisz daleko wyjeżdżać, aby poczuć się jak prawdziwy podróżnik, a przy okazji poznać interesujących naukowców ze Śląska i nie tylko. Dodatkowo będzie okazja do dyskusji o środowisku, klimacie i zrównoważonym rozwoju w perspektywie globalnej i lokalnej. Nie czekaj – przyjdź!

Dla kogo? Dla młodzieży, dorosłych i seniorów – spotkanie otwarte dla zainteresowanych tematem. W związku z ograniczoną liczbą miejsc obowiązują zapisy. Zapisz się już dzisiaj przez formularz! Kliknij lub skopiuj link: www.formularze.us.edu.pl/latowmiescie_2024

Kiedy? 3.09.2024

Gdzie? SpinPlace Bankowa 5 w Katowicach. Przyjdź i zobacz jak Uniwersytet Śląski odrestaurował budynek dawnego NBP.

Ile to kosztuje? Bezpłatne

LATO w MIEŚCIE_program

Projekt „Lato w mieście z naukowcami, czyli wrześniowe odkrywanie pasji i inspiracji dla każdego” został dofinansowany przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię.

Wydarzenie jest organizowane w paśmie Miasto-Region-Akademia w ramach obchodów Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024.

plakat wydarzenia

Katowice