Profesor Ewa Jarosz przewodniczącą Zespołu ds. partycypacji dzieci i młodzieży w Polsce

27.08.2024 - 08:28 aktualizacja 27.08.2024 - 08:29
Redakcja: violettakulik

Prof. dr hab. Ewa Jarosz została w dniu 26 sierpnia 2024 roku powołana przez Rzeczniczkę Praw Dziecka na Przewodniczącą Zespołu ds. partycypacji dzieci i młodzieży w Polsce. W skład Zespołu weszła też dr Sabina Pawlik z Instytutu Pedagogiki.

Powstanie Zespołu jest wspólną inicjatywą Rzeczniczki Praw Dziecka oraz UNICEF Polska. Jego misją będzie promowanie i  wspieranie w Polsce partycypacji społecznej młodych osób.
Celem Zespołu będzie między innymi wypracowanie narodowej strategii działań wzmacniających partycypację dzieci i młodzieży w Polsce oraz standardów tej partycypacji.

Zespół Tworzą  młodzi aktywiści, ich rodzice, przedstawiciele świata nauki, eksperci z różnych dziedzin, oraz przedstawiciele mediów poruszający tematykę praw dzieci. Więcej na temat planowanych działań Zespołu  na stronie:

Nic o nas bez nas. Powstał Zespół ds. Partycypacji Dzieci i Młodzieży, wspólna inicjatywa RPD i UNICEF Polska – Rzecznik Praw Dziecka (brpd.gov.pl)

Zdjęcie: portal.gov.pl