Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji

Wykład pt. „The Touts. Memory and Identity”

14.12.2020 - 14:00 aktualizacja 14.12.2020 - 14:01
Redakcja: Andrzej Szczurek
Wykład pt. "The Touts. Memory and Identity"

Dr Katarzyna Marcol z Instytutu Nauk o Kulturze Wydziału Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego została zaproszona przez Wydział Historyczny Central European University  (z siedzibą w Budapeszcie) do wygłoszenia wykładu dla profesorów i słuchaczy studiów doktorskich. Wykład pt. „The Touts. Memory and Identity” obędzie się online w ramach seminarium naukowego 14 grudnia 2020 r. o godz. 17.30.

Zagadnieniem rozpatrywanym podczas seminarium będzie pamięć zbiorowa oraz przemiany tożsamości członków mniejszości etnicznej zamieszkującej serbski Banat, których przodkowie wyemigrowali początkiem XIX wieku ze Śląska Cieszyńskiego na południowe rubieże monarchii Habsburgów.

Więcej informacji o wykładzie znajduje się pod linkiem: https://events.ceu.edu/2020-12-14/research-seminar-katarzyna-marcol-touts-memory-and-identity