Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji

Rozmowy z Mistrzami: prof. dr hab. Wojciech Kojs

29.10.2021 - 13:46 aktualizacja 10.11.2021 - 09:29
Redakcja: Andrzej Szczurek

Zachęcamy do obejrzenia kolejnej części naszego jubileuszowego cyklu „Rozmowy z Mistrzami”. Bohaterem tego wywiadu jest prof. Wojciech Kojs, który był i jest mistrzem dla wielu nauczycieli akademickich, którym wskazywał nowe drogi i niestereotypowe sposoby myślenia o nauce, pedagogice i edukacji. Mimo przejścia na emeryturę, pozostaje w ścisłych kontaktach ze swoimi uczniami i współpracownikami, w miarę potrzeby wspierając ich poczynania naukowe i dydaktyczne.
Z okazji 50-lecia Filii UŚ w Cieszynie, rozmowę z mistrzem przeprowadziła dr hab. Beata Oelszlaeger-Kosturek, prof. UŚ.

Prof. dr hab. Wojciech Kojs sprawował funkcję Pełnomocnika Rektora ds. Filii Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie w latach 1982-1990. Pełnił także funkcje – Dyrektora Instytutu Teorii Kształcenia, Instytutu Pedagogiki, Międzynarodowej Szkoły Nauk o Edukacji (nowej struktury Filii) oraz Kierownika Zakładu Teorii Kształcenia i Zakładu Dydaktyki Ogólnej. Miał znaczący wpływ na kształt oraz rozwój pedagogiki w Filii w Cieszynie.