Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji

Inauguracja roku szkolnego w Zespole Szkół im. Władysława Szybińskiego w Cieszynie

15.09.2022 - 11:51 aktualizacja 15.09.2022 - 11:51
Redakcja: Andrzej Szczurek

1 września 2022 r. w Zespole Szkół im. Władysława Szybińskiego w Cieszynie odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego. W akademii uczestniczyli: Starosta Cieszyński Mieczysław Szczurek, przedstawiciele Władz Powiatu, Wydziału Edukacji ze Starostwa Powiatowego i Kuratorium Oświaty, przedstawiciele wyższych uczelni z Cieszyna, Bielska, Katowic, przedstawiciel 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej i szef Wydziału Rekrutacji Wojskowego Centrum Rekrutacji w Bielsku Białej. Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji reprezentowała dr Anna Trzcionka-Wieczorek (prodziekan ds. współpracy). Młodzież przygotowała program artystyczny, a nauczyciel historii opowiedział o wydarzeniach z 1.09.1939 r., co podkreśliło uroczysty i refleksyjny charakter tego szczęśliwie rozpoczętego kolejnego roku szkolnego. Po inauguracji odbyło się także symboliczne przecięcie wstęgi wyremontowanego szkolnego internatu.

Dyrekcji Szkoły, nauczycielom, uczniom i wszystkim pracownikom życzymy szczęśliwego nowego roku szkolnego J , satysfakcjonującej pracy oraz takiej atmosfery i relacji szkolnych, które zawsze będą miło wspominać.