Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji

Wręczenie dyplomów Absolwentom WSNE

27.09.2024 - 14:07 aktualizacja 27.09.2024 - 14:07
Redakcja: Andrzej Szczurek

Kolejna grupa absolwentów i absolwentek Wydziału Sztuki i Nauk o Edukacji UŚ w Cieszynie wyrusza w świat, kończąc ten etap edukacji. Symbolicznie pożegnaliśmy ich 26 września podczas uroczystego wręczenia dyplomów, które odbyło się w COK Domu Narodowym.

Razem z gronem absolwentów ten ważny moment dzielili z nimi ich wykładowcy, rodziny i przyjaciele. Były gratulacje, życzenia pomyślności, pamiątkowe zdjęcia. Kilka słów do uczestników uroczystości skierowała Dziekan Wydziału Sztuki i Nauk o Edukacji – dr hab. Katarzyna Marcol, prof. UŚ. Przypomniała, że misją uniwersytetu jest poszukiwanie prawdy, do której wiodą wiedza i sztuka oraz jak ważne jest krytyczne myślenie, żeby nie ulegać stereotypom i nie podążać za spiskowymi teoriami. Uniwersytet jest także miejscem stawiania pytań i wolności poszukiwania odpowiedzi, ale nie można zapominać o odpowiedzialności jaka towarzyszy temu procesowi. Absolwentki i absolwenci usłyszeli również, że są jak… mniszki lekarskie. – Podlewaliśmy was, patrzyliśmy jak pięknie rośniecie i rozkwitacie. Nie wiemy, jakie będą wasze drogi, ani dokąd polecicie niczym te dmuchawce. Pewnie przyjdzie taki czas, gdy zapuścicie gdzieś korzenie i sprawicie, że wyrosną nowe kwiaty. Gdy spotykamy naszych absolwentów, najbardziej cieszy nas, że wyrośli na ludzi dobrych, mądrych i empatycznych – podsumowała Dziekan WSNE. – Wasza podróż na uniwersytecie była pełna pasji, wyzwań, nowych przyjaźni, ale i nieoczekiwanych zwrotów. Przed wami nowe wyzwania i możliwości. Mamy nadzieję, że zapewniliśmy wam solidny fundament – dodała dr Ilona Fajfer-Kruczek, Prodziekan WSNE ds. studenckich i kształcenia. Absolwentom i absolwentkom – w tej wyjątkowej chwili – towarzyszyły także: dr hab. Magdalena Szyndler, prof. UŚ, Prodziekan WSNE ds. nauki i twórczości artystycznej oraz dr hab. Natalia Pawlus, prof. UŚ, Prodziekan WSNE ds. rozwoju i współpracy z otoczeniem. W imieniu absolwentów głos zabrała Marta Sobel. – Przez te lata na uniwersytecie stworzyliśmy nie tylko wspomnienia, ale silne przyjaźnie i relacje, które pozostaną z nami na zawsze. Niech każda podjęta decyzja i każdy krok w kierunku przyszłości prowadzi was ku spełnieniu marzeń i osobistemu rozwojowi – życzyła swoim koleżankom i kolegom już była przewodnicząca Wydziałowej Rady Samorządu Studenckiego. Uroczystość rozdania dyplomów uświetnił występ duetu, który tworzą Weronika Pagieła (śpiew) i Tomasz Telakowski (fortepian). Ostatnim akcentem spotkania było wspólne zdjęcie na cieszyńskim rynku.