Instytut Literaturoznawstwa

Wręczenie Złotego Krzyża Zasługi oraz Medali Komisji Edukacji Narodowej pracownikom Wydziału Humanistycznego

07.06.2022 - 15:06 aktualizacja 07.06.2022 - 15:06
Redakcja: annaszumiec

Miło nam poinformować, że 3 czerwca 2022 roku przewodniczący Komitetu Okręgowego w Katowicach, prof. dr hab. Marian Kisiel (Instytut Literaturoznawstwa), odebrał Złoty Krzyż Zasługi.

Medalami Komisji Edukacji Narodowej wyróżnieni zostali członkowie zespołu: prof. dr hab. Aleksandra Janowska (Instytut Językoznawstwa), prof. dr hab. Mariola Jarczyk (Instytut Literaturoznawstwa), prof. dr hab. Aleksandra Niewiara (Instytut Językoznawstwa), dr hab. Piotr Bogalecki, prof. UŚ (Instytut Literaturoznawstwa), dr hab. Dorota Fox, prof. UŚ (Instytut Nauk o Kulturze), dr hab. Beata Mytych-Forajter, prof. UŚ (Instytut Literaturoznawstwa), dr hab. Małgorzata Wójcik-Dudek, prof. UŚ (Instytut Literaturoznawstwa) oraz dr Magdalena Kokoszka (Instytut Literaturoznawstwa).

Odznaczenia zostały przyznane w uznaniu zasług jurorów Komitetu Okręgowego, których praca służy popularyzacji Olimpiady Literatury i Języka Polskiego oraz rozwijaniu zainteresowań uczniów wiedzą humanistyczną z zakresu literaturoznawstwa, językoznawstwa i wiedzy o teatrze.

Serdecznie gratulujemy!

wyróżnieni złotym krzyżem zasługi i medalami
fot. archiwum prywatne prof. dr. hab. Mariana Kisiela