Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

Instytut Nauk Politycznych

Uniwersytet Śląski w Transform4Europe !!!

10.07.2020 - 12:26 aktualizacja 10.07.2020 - 21:42
Redakcja: magdalenakosa

9 lipca 2020 roku Komisja Europejska opublikowała listę 24 europejskich sojuszy szkół wyższych, które dołączą do 17 konsorcjów wybranych jeszcze w 2019 r. Dzięki wsparciu finansowemu z programów Erasmus+ i Horyzont 2020 przyczyniają się one do zwiększenia stopnia włączenia i cyfryzacji europejskiego szkolnictwa wyższego, a także do poprawy jego jakości i atrakcyjności.

W gronie europejskich uczelni, które stworzą nowe sojusze, znalazły się cztery uczelnie techniczne z Polski (Politechnika Śląska, Politechnika Warszawska, Politechnika Poznańska, AGH w Krakowie) i tylko jeden uniwersytet: Uniwersytet Śląski w Katowicach.

W pracach zespołu pracującego nad przygotowaniem wniosku przewodniczył prorektor UŚ ds. współpracy międzynarodowej i krajowej, prof. dr hab. Tomasz Pietrzykowski, a jego uczestniczką była także zastępczyni Dyrektor INP, dr hab. Małgorzata Myśliwiec, prof. UŚ.

Przed nami wiele wyzwań i sporo pracy. Jesteśmy jednak dumni z sukcesu, który potwierdził silną pozycję Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach w gronie uczelni europejskich.

Strona Komisji Europejskiej z wynikami.

Strona T4E.

Przeczytaj więcej na stronie .

return to top