• Polish

20.01.2020 - 20:27 aktualizacja 24.02.2021 - 09:20
Redakcja: MG, Dział Kształcenia
Tagi: rekrutacja, studia

Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem kierunków prowadzonych na UŚ oraz kryteriami przyjęć na studia w roku akademickim 2021/2022.

Kryteria przyjęć ustalone są odrębnie dla poszczególnych studiów i określają, które przedmioty, w jakiej liczbie i z jaką wagą będą uwzględniane przy obliczaniu wyniku kwalifikacji. Katalog kierunków wraz z kryteriami przyjęć dostępny jest na stronie https://katalog.us.edu.pl/catalog/program?year=2021

Internetowa Rejestracja Kandydatów (IRK) na studia w nowym roku akademickim 2021/2022, na wszystkie rodzaje studiów: I i II stopnia, jednolite magisterskie, odbywane w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym, rozpocznie się 1 czerwca 2021 roku o godzinie 12.00. Rekrutacja potrwa do 30 września 2021 roku.

Ramowy harmonogram rekrutacji przewiduje nabór podstawowy oraz dwa nabory uzupełniające. Nabory uzupełniające będą uruchamiane tylko wtedy, jeśli w naborze poprzednim nie zostanie wypełniony limit miejsc na kierunku.

Dla niezdecydowanych kandydatów mamy przygotowany quiz „U-kierunkuj się” – to interaktywne narzędzie, które umożliwia uzyskanie informacji na temat kierunków oferowanych przez Uniwersytet Śląski. Wypełniający quiz odpowiadają na kilkanaście pytań. Na podstawie odpowiedzi tworzona jest spersonalizowana lista kilku kierunków studiów z różnych wydziałów. Kierunki dopasowane są do zainteresowań i preferencji kandydata. Quiz dostępny na stronie: https://ukierunkujsie.us.edu.pl/

W rektoracie Uniwersytetu Śląskiego przy ul. Bankowej 12 w Katowicach w pokoju nr 10 działa punkt informacyjny dla kandydatów ubiegających się o przyjęcie na studia w Uniwersytecie Śląskim. Dodatkowo można się z nami skontaktować za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail: rekrutacja@us.edu.pl) lub poprzez fanpage na Facebooku: – Rekrutacja UŚ, gdzie kandydaci są informowani na bieżąco o najważniejszych kwestiach dotyczących procesu rekrutacji oraz udzielane są odpowiedzi na pytania nurtujące zainteresowanych studiowaniem na UŚ.

return to top