Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
student
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Bezpłatne zdjęcia cyfrowe dla studentów UŚ i kandydatów na studia

01.07.2021 - 12:20 aktualizacja 05.07.2021 - 11:57
Redakcja: OO
Tagi: cooperation, photo, współpraca, zdjęcie

Uniwersytet Śląski w Katowicach nawiązał współpracę z firmą FunFotos Sp. z o.o. – liderem rynku zdjęć do dokumentów w Polsce. W ramach kooperacji wszyscy studenci UŚ oraz kandydaci na studia mogą do 30 września 2021 roku wykonać bezpłatne zdjęcia cyfrowe potrzebne w procesie rekrutacji lub zdjęcia do dyplomu.

Specjalna strona internetowa pozwala wgrać fotografię, którą program przerabia tak, aby spełniała wszystkie standardy zdjęć do dyplomów i legitymacji studenckich. Rozmiar, rozdzielczość i pozostałe parametry są ustawiane automatycznie, a tło usuwane i zastępowane białym.

Nie trzeba wcześniej modyfikować dodawanego na stronę pliku, zdjęcie przesyłane na witrynę powinno jednak spełniać kilka podstawowych wymogów. Należy zadbać o równomierne oświetlenie twarzy, ponadto tło fotografii powinno być jednolite. Pozująca osoba musi stać na wprost obiektywu w odległości co najmniej 40 cm od aparatu. Wykonanie prawidłowego zdjęcia ułatwi pomoc osoby trzeciej.

Zmodyfikowaną i pobraną ze strony fotografię można wydrukować lub wykorzystać m.in. w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów, z której korzystają kandydaci na studia.

return to top