Espresso z ekspertami! | Wykład dr. Łukasza Lamży

17.04.2024 - 10:13, aktualizacja 17.04.2024 - 10:14
Redakcja: nk

Serdecznie zapraszamy na cykl popularnonaukowych wykładów o tematyce nauk ścisłych i technicznych. Prelekcje skierowane są do wszystkich zainteresowanych – studentek i studentów, uczennic i uczniów oraz pasjonatek i pasjonatów nauki.

Głównym celem wykładów jest zachęcenie osób uczestniczących do poznawania fascynującego świata nauk ścisłych oraz poszerzenia dotychczasowej wiedzy. Wystąpią zarówno wybitne naukowczynie i wybitni naukowcy, którzy podzielą się najnowszymi odkryciami w dziedzinach fizyki, informatyki i chemii, jak i znane popularyzatorki i znani popularyzatorzy nauki, którzy przystępnie zaprezentują ciekawe tematy.

Pierwszy wykład, który poprowadzi dr Łukasz Lamża, odbędzie się 25 kwietnia w przestrzeni spinPlace (Katowice, ul. Bankowa 5). Kolejne zaś będą odbywać się w dniach: 6 czerwca, 20 czerwca, 24 października, 28 listopada oraz 19 grudnia.

Wydarzenie realizowane jest w ramach obchodów Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024, w paśmie Miasto-Region-Akademia. Wydarzenie jest dofinansowane ze środków Województwa Śląskiego – Współorganizatora Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024.

Więcej na temat wykładów można przeczytać na stronie wydarzenia.