Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

Espresso z ekspertami! – inspirujące spotkania młodych z mistrzami nauki

Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych  zaprasza na cykl popularnonaukowych wykładów o tematyce nauk ścisłych i technicznych. Prelekcje skierowane są do wszystkich zainteresowanych – studentów, uczniów oraz pasjonatów nauki. Głównym celem wykładów jest zachęcenie uczestników do poznawania fascynującego świata nauk ścisłych oraz poszerzenia ich dotychczasowej wiedzy. Podczas wykładów wystąpią zarówno wybitni naukowcy, którzy podzielą się najnowszymi odkryciami w dziedzinach: fizyki, informatyki i chemii, jak i znani popularyzatorzy nauki, którzy przystępnie zaprezentują ciekawe tematy.

Planowany harmonogram wykładów

• 25 kwietnia 2024 r.- dr Łukasz Lamża
  • 6 czerwca 2024 r.
  • 20 czerwca 2024 r.
  • 24 października 2024 r.
  • 28 listopada 2024 r.
  • 19 grudnia 2024 r.

Miejsce wykładów

spinPlace Katowice ul. Bankowa 5

dr hab. Agnieszka Nowak-Brzezińska, prof. UŚ

Wydarzenie realizowane jest w ramach obchodów Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024, w paśmie Miasto-Region-Akademia. Wydarzenie jest dofinansowane ze środków Województwa Śląskiego – Współorganizatora Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024.