„Parujący 2_2 Wozduch” – wystawa obrazów studentki Kolegium ISM UŚ Gabrieli Miszteli

27.03.2024 - 14:54, aktualizacja 27.03.2024 - 14:54
Redakcja: nk

Do 5 kwietnia w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej (CINIB-ie) można obejrzeć wystawę obrazów studentki Kolegium Indywidualnych Studiów Międzyobszarowych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach Gabrieli Miszteli.

Jak opisuje wystawę autorka: „nigdy nie mam zdartych butów symetrycznie. Świat, jako poszarpany, staram się manifestować przy użyciu najtańszych farb, tworząc uniwersum obrazów wzajemnie do siebie nawiązujących. Na pierwszy rzut oka dostrzec można liczność oczu oraz rozmywających się postaci, ale bezpośrednie wypisywanie tego, co może stać się widoczne, zepsułoby zabawę z szukania. Obrazy wzbraniają się, ponieważ już przy swoich narodzinach bezgranicznie zakochały się w bażantach”.

Wystawa znajduje się w holu głównym na poziomie 0. Jej organizatorem jest Kolegium Indywidualnych Studiów Międzyobszarowych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.