PoetykON, czyli maratON z poezją

12.03.2024 - 09:47, aktualizacja 12.03.2024 - 09:50
Redakcja: nk

W Światowym Dniu Poezji zapraszamy wszystkich na niezwykłe spotkanie z literaturą. Tym razem udamy się na wyprawę śladami gatunków poetyckich. Będziemy przyglądać się chwili poprzez haiku, romansować z balladą, wyśpiewywać pieśni nad pieśniami i zastanawiać się, czy epopeja narodowa lepiej wypada na papierze, czy na ekranie. Sięgniemy też po formy zdecydowanie dziś już mniej znane – po eklogę, sylwę, ale też kolędę poetycką. Maraton poetycki to panegiryk na cześć poezji!

Wejdźcie z nami w niezwykły świat poezji i poznajcie zarówno poezję dawną, jak i współczesną. Naszymi przewodnikami w tej podróży będą znakomici wykładowcy, nauczyciele akademiccy i literaturoznawcy. Tego dnia wspólnie spróbujemy zrozumieć, jakie znaczenie ma gatunek i dlaczego warto czasem trzymać się zasad. Chcemy razem z Wami rozgryzać metafory, rozsupływać sensy i odnajdywać nowe tropy w poezji. Serdecznie zapraszamy!

PoetykON, czyli maratON z poezją odbędzie się w czwartek 21 marca w formie online. Zapisy odbywają się przez formularz.

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

program wydarzenia