Gala Nagrody im. prof. Józefa Pietera

04.10.2023 - 11:04 aktualizacja 04.10.2023 - 11:04
Redakcja: nk
twarz Józefa Pietera oraz nazwa nagrody

W sobotę 14 października o godz. 17:00 w Teatrze Śląskim odbędzie się Gala Nagrody im. prof. Józefa Pietera. Podczas uroczystości ogłoszony(-a) zostanie laureat bądź laureatka konkursu, otrzymując tym samym nagrodę pieniężną w wysokości 20 tys. zł, ufundowaną przez Fundację im. prof. Józefa Pietera.

Finalistami Nagrody zostali:

1. Pani Edyta Duffek – nauczycielka języka angielskiego w II Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Dąbrowie Górniczej.
  2. Pani Ewa Wawoczny – nauczycielka języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Raciborzu.
  3. Pani Katarzyna Paliga – nauczycielka bibliotekarka w Szkole Podstawowej nr 29 z Oddziałami Sportowymi im. Alfreda Szklarskiego w Dąbrowie Górniczej.
  4. Pani Halina Pospieszałowska – nauczycielka w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Bytomiu oraz w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.
  5. Pan Krzysztof Smyczek – nauczyciel w Zespole Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego w Jastrzębiu-Zdroju oraz w Centrum Kształcenia Praktycznego w Jastrzębiu-Zdroju.

Nagroda im. prof. Józefa Pietera honoruje co roku wybitną nauczycielkę bądź wybitnego nauczyciela, którzy pracują w szkole podstawowej lub ponadpodstawowej w województwie śląskim. Jest przyznawana osobom, których praca wykazuje fundamentalne znaczenie edukacji dla rozwoju dzieci i młodzieży, które skutecznie dzielą się swoją miłością do wiedzy, łączą cechy i umiejętności wybitnych nauczycieli przedmiotu oraz zaangażowanych pedagogów, a także są otwarte, tolerancyjne i sprawiedliwe. Prezentują tym samym postawę i wartości bliskie patronowi Nagrody – prof. Józefowi Pieterowi.

Wszyscy zainteresowani udziałem w Gali proszeni są o potwierdzenie swojej obecności na adres: nagrodapietera@us.edu.pl.

Więcej o konkursie oraz finalistach można przeczytać na stronie internetowej.