Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Nagroda im. Profesora Józefa Pietera

Konkurs dla nauczycieli i nauczycielek

Nagroda im. Profesora Józefa Pietera dla nauczycielki i nauczyciela 2023-2024 / Professor Józef Pieter Award for teachers 2023-2024

Organizatorzy

logo Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach
logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii
logo Fundacji im. Prof. Józefa Pietera

IDEA

Nagroda im. Profesora Józefa Pietera honoruje co roku wybitną nauczycielkę bądź wybitnego nauczyciela, którzy pracują w szkole podstawowej lub ponadpodstawowej w województwie śląskim. Jest przyznawana osobom, których praca wykazuje fundamentalne znaczenie edukacji dla rozwoju dzieci i młodzieży; którzy skutecznie dzielą się swoją miłością do wiedzy, łączą cechy i umiejętności wybitnych nauczycieli przedmiotu oraz zaangażowanych pedagogów; są otwarci, tolerancyjni i sprawiedliwi. Prezentują tym samym postawę i wartości bliskie patronowi nagrody prof. Józefowi Pieterowi.

Pomysłodawcom i organizatorom konkursu zależy, żeby Nagroda im. Józefa Pietera była impulsem do ruchu społecznego uznania dla nauczycieli i nauczycielek. Celem jest, aby w inicjatywę zaangażowały się nie tylko środowiska szkolne, ale także społeczności lokalne, znające miejscowe grono pedagogiczne.

Całkowicie otwarta formuła zgłaszania kandydatów i kandydatek umożliwia każdemu rekomendowanie osób, które w istotny sposób wpływają na rozwój i sukcesy uczniów oraz uczennic – w edukacji, w życiu społecznym i osobistym. Pokażmy, jak ważni są dla nas nasi nauczyciele i nauczycielki!

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

I EDYCJA

Laureatką I edycji Nagrody im. prof. Józefa Pietera została Halina Pospieszałowska – nauczycielka w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Bytomiu oraz w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, jedna z organizatorek Międzynarodowego Dnia Ziemi i Międzynarodowego Dnia Ekologii.

Nagrodę wręczono podczas uroczystej gali, która odbyła się w sobotę 14 października 2023 roku w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach.

Fotorelacja z wydarzenia znajduje się na stronie us.edu.pl

return to top