student

Wsparcie psychologiczne i prawne oraz rozwój osobisty w okresie zagrożenia koronawirusem

14.03.2020 - 21:32, aktualizacja 17.03.2020 - 08:19
Redakcja: MP3

Zdajemy sobie sprawę, że w trudnym czasie ograniczenia działalności dydaktycznej Uczelni, ale też wielu innych aktywności, studenci i doktoranci mogą dotkliwiej przeżywać problemy natury osobistej, dlatego proponujemy, aby dotychczasowe wsparcie realizowane było w formie konsultacji on-line (po wcześniejszym umówieniu spotkania za pośrednictwem wskazanego niżej adresu e-mail).

Dostępne są konsultacje specjalistyczne:

• psychologiczne (interwencja psychologiczna i wsparcie, diagnostyka, terapia poznawczo-behawioralna);
  • psychiatryczne (konsultacje możliwe po uprzednim kontakcie z psychologiem);
  • doradztwo w zakresie kariery zawodowej;
  • coaching w zakresie kariery.

Studenci oraz doktoranci, którzy chcą skorzystać z konsultacji psychologicznej lub psychiatrycznej, powinni kontaktować się przez mail na adresy:

Konsultacje będą realizowane za pośrednictwem Skype’a. Aby wziąć udział w konsultacjach on-line, trzeba spełnić wymagania techniczne:

– konieczny jest dostęp do Internetu na dowolnym urządzeniu, na którym osoba decydująca się na udział posiada konto w komunikatorze Skype

– dla lepszej jakości połączenia można skorzystać ze słuchawek z mikrofonem oraz kamery

– jakość łącza internetowego oraz detale związane z ustawieniami programu mogą wpłynąć na jakość połączenia, dlatego też przed konsultacją zalecamy wykonanie testu dźwięku (zgodnie z zaleceniami dystrybutora programu).

Dodatkowo, szczególnie teraz, kiedy studenci i doktoranci dysponują większą ilością czasu wolnego, polecamy zainwestowanie go w swój rozwój osobisty, co można zrobić m.in. poprzez:

Osoby pragnące zwrócić się do rzecznika praw studenta i doktoranta mogą to zrobić poprzez e-mail rps@us.edu.pl. We wtorki od godz. 18.30 kontakt z rzeczniczką Anną Samborowską jest możliwy także za pośrednictwem komunikatora Hangouts: https://hangouts.google.com/call/0i-Gqk150UYUHMoQcCmqAEEI. W bardzo pilnych sprawach, w rozsądnych godzinach można również telefonować na numer 504 397 393.

return to top