Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
student
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Wsparcie psychologiczne i prawne oraz rozwój osobisty w okresie zagrożenia koronawirusem

14.03.2020 - 21:32, aktualizacja 16.11.2020 - 13:27
Redakcja: MP3

Zdajemy sobie sprawę, że w trudnym czasie ograniczenia działalności dydaktycznej Uczelni, ale też wielu innych aktywności, studenci i doktoranci mogą dotkliwiej przeżywać problemy natury osobistej, dlatego proponujemy, aby dotychczasowe wsparcie realizowane było w formie konsultacji on-line (po wcześniejszym umówieniu spotkania za pośrednictwem wskazanego niżej adresu e-mail).

Dostępne są konsultacje specjalistyczne:

  • psychologiczne (interwencja psychologiczna i wsparcie, diagnostyka, terapia poznawczo-behawioralna);
  • psychiatryczne (konsultacje możliwe po uprzednim kontakcie z psychologiem);
  • doradztwo w zakresie kariery zawodowej;
  • coaching w zakresie kariery.

Studenci oraz doktoranci, którzy chcą skorzystać z konsultacji psychologicznej lub psychiatrycznej, powinni kontaktować się przez mail na adresy:

Konsultacje będą realizowane za pośrednictwem Skype’a. Aby wziąć udział w konsultacjach on-line, trzeba spełnić wymagania techniczne:

– konieczny jest dostęp do Internetu na dowolnym urządzeniu, na którym osoba decydująca się na udział posiada konto w komunikatorze Skype

– dla lepszej jakości połączenia można skorzystać ze słuchawek z mikrofonem oraz kamery

– jakość łącza internetowego oraz detale związane z ustawieniami programu mogą wpłynąć na jakość połączenia, dlatego też przed konsultacją zalecamy wykonanie testu dźwięku (zgodnie z zaleceniami dystrybutora programu).

Dodatkowo, szczególnie teraz, kiedy studenci i doktoranci dysponują większą ilością czasu wolnego, polecamy zainwestowanie go w swój rozwój osobisty, co można zrobić m.in. poprzez:

 

Osoby pragnące zwrócić się do rzecznika praw studenta i doktoranta dr hab. Agnieszki Bielskiej-Brodziak, prof. UŚ mogą to zrobić poprzez e-mail rps@us.edu.pl

return to top