List rektora do studentów

Redakcja: MP3
Tagi: list rektora UŚ, students

Drogie Studentki, Drodzy Studenci,

wprawdzie wakacje w pełni, ale pora już myśleć o kolejnym roku akademickim. Od 1 października chcemy rozpocząć zajęcia w murach Uniwersytetu i mamy nadzieję, że sytuacja epidemiologiczna nie pogorszy się na tyle, aby te plany pokrzyżować.

Apeluję do wszystkich Państwa, którzy nie przyjęli jeszcze szczepionki, żeby uczynili to w dbałości o siebie, o swoje rodziny oraz o koleżanki i kolegów, z którymi spotkacie się w uniwersytecie. Warto przypomnieć, że już dzisiaj możecie wziąć udział w szczepieniach organizowanych w ramach Narodowego Programu Szczepień. Informacje uzyskacie na stronie internetowej www.gov.pl/szczepimysie oraz na bezpłatnej infolinii pod nr 989.

Nie uzależniamy prawa do obecności na zajęciach w murach uczelni od bycia zaszczepionym, pozostawiając to Państwa odpowiedzialnej wolności i rozumnej trosce o siebie i innych.

Z jednym wyjątkiem.

W akademikach będą mogły zameldować się wyłącznie osoby w pełni zaszczepione, co należy potwierdzić stosownym zaświadczeniem o szczepieniu lub Certyfikatem Covid. Stawiamy ten warunek w obliczu ostrzeżeń przed kolejną falą epidemii, a także w przekonaniu, że przebywanie ze sobą w bliskiej odległości, w pokojach i korytarzach domów akademickich naraża Was szczególnie na ryzyko infekcji.

W czasie największego natężenia kwaterunkowego zorganizujemy w kampusach punkty szczepień, o czym poinformujemy Was odrębnym komunikatem we wrześniu.

Jak co roku, aby zamieszkać w domu studenckim, musicie złożyć odpowiedni wniosek – informacje znajdziecie na stronie us.edu.pl/student. Osoby, które takie miejsce uzyskają, decyzję znajdą na swoim indywidualnym koncie w systemie USOSweb. Mimo wakacji zaglądajcie więc do swoich skrzynek mailowych i śledźcie informacje na stronach internetowych UŚ oraz w mediach społecznościowych.

W nadziei na prawdziwe spotkanie, z życzeniami zdrowia i wspaniałych wakacji.

prof. dr hab. Ryszard Koziołek

Rektor Uniwersytetu Śląskiego